Zasady dla MG – 14.11.2014

Podstawą tego tekstu była akcja w karczmie, która opisywała jakieś bestialskie tortury w najmniejszych szczegółach. Ehrel był wtedy PMG.


Przede wszystkim MG bierze na siebie odpowiedzialność, która obowiązuje go nie tylko w publicznych sesjach czy wypowiedziach ale także w prywatnych. To jak się zachowuje MG w grze określa jak oceniają gracze całą grupę. Musicie więc przestrzegać bezwzględnie regulaminu gry oraz trzymać się wszelkich ustaleń jakie poczyniliśmy w grupie. 

W KF grają nie tylko dorośli i regulamin gry nakłada na nas obowiązek pilnowania aby treści, które pojawiają się na portalu nie przekraczały pewnej granicy, którą tutaj nakreślimy:

  • Wszelkie opisy stosunków seksualnych podlegają usunięciu jeśli znajdują się w publicznym miejscu jak sesja otwarta czy karczma.
  • Należy zwracać uwagę na opisy przemocy (zabijanie, torturowanie) aby nie były przesadnie dokładne. Dla nas najważniejsze jest samo zdarzenie, nie jest konieczne umieszczanie w opisie szczegółów bestialstwa.
  • Sesje publiczne w których pojawi się przemoc muszą posiadać oznaczenie, że tak jest.
  • W razie problemów z oceną czy dany opis jest właściwy zgłaszajcie się do PMG lub GI, choć oczywiście najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Należy uczulać graczy na to aby nie opisywali dokładnie bestialstwa czy morderstw.

A więc reasumując. Na wiele rzeczy pozwolamy ale w granicach rozsądku i przyzwoitości. Gra jest dla ludzi i treści tutaj zawarte również powinny być dla ludzi. To nie jest Sadistic Hard, żeby gościły takie „perełki”.  I pamiętajcie, że jeśli gracz pisze do was ze skargą na treści zamieszczone przez kogoś w miejscu publicznym (karczma, ogłoszenia, sesja) to jest to znak, że komuś to przeszkadza, a więc należy się zastanowić nad poprawnością sformułowanej wypowiedzi. Nie mówię żeby od razu kasować ale aby się jej przyjrzeć. 

I dlatego tutaj mam kolejną prośbę. Mianowicie ja wiem, że nie zawsze się zgadzamy, że każdy jest innym graczem i ma inną opinię ale starajcie się tego nie pokazywać tak otwarcie poza forum MG. Tutaj wglądu nie ma każdy więc można się kłócić i wymieniać swoimi odmiennymi poglądami ale poza forum proszę was o zachowanie pewnego poziomu solidarności i szacunku do swoich własnych decyzji i decyzji waszych kolegów i koleżanek.

By Thoran i Ehrel.