Kronika Villquara

Tom 3 – Strażnicy Lasu

 Villquar postanowił zmienić dotychczasowe zwyczaje, które doprowadziły do klęski Leśnej Straży. Nadszedł czas wielkich reform. Strażnicy Lasu, znani dotąd z ksenofobicznego i niechętnego stosunku do świata zewnętrznego, utwierdzonego jeszcze bardziej po ostatniej wojnie, niespodziewanie otworzyli bramy swej Osady. Nie trzeba było długo czekać, na rozkwit handlu a do Loren zaczęły ściągać kolumny wozów kupieckich. Niedostępne jak dotąd tereny lasu obfitowały w szeroką gamę towarów, od ziół po najlepszej jakości drewno, które stanowiły łakomy kąsek dla kupców i rzemieślników. Stworzony został nowy szlak handlowy zwany popularnie kasztanową drogą, prowadzącą z Osady do stolicy Vanthii i księstwa Arcanii.

 Do życia powołana została Rada Wiatru, zrzeszająca najwybitniejszych członków Straży, która do dnia dzisiejszego stanowi organ doradczy i pełni wraz z Patriarchą najwyższe funkcje administracyjne.

Villquar wraz z Radą zadbał, aby zdobyte w środki finansowe zostały odpowiednio zagospodarowane. Mocno nadwyrężone już palisady, pamiętające jeszcze oblężenie Bractwa zostały odrestaurowane i umocnione. Wokół całej Osady utworzony został dodatkowy zewnętrzny pierścień fortyfikacji wyposażonych w wieżyczki łucznicze. Do Osady dotarły prosto z Khazad-Nharskich kuźni nowoczesne machiny wojenne sprawdzające się zarówno podczas natarcia jak i oblężenia. Do Osady wraz z kupcami zaczęli ściągać masowo najemnicy i poszukiwacze przygód szukający mocnych wrażeń pośród dzikich i niezbadanych gąszczy Loren. Wszechpanująca dyscyplina i surowe prawa rządzące w Osadzie, szybko udzieliły się przybyszom i wkrótce porządku pilnowała zorganizowana i dobrze wyszkolona armia Leśnej Straży. Loren zaczęło tętnić życiem.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8